Stoły i krzesła

Galeria
27_MODENA_I,_NILO_X_bialy,_tkanina_8_16x9.jpg

Zestawy stół i krzesła

stol_-_milano_1_16x9.jpg

Stoły

madam_16x9.jpg

Krzesła

Stół i krzesła to jedne z najważniejszych mebli w mieszkaniu. Przy stole jemy, rozmawiamy, pracujemy i dlatego stół powinien być funkcjonalny, a krzesła wygodne. Zapoznaj się z nasza ofertą  i wybierz  stół i krzesła  idealne dla ciebie i twojej rodziny. Miejsce ustawiania stołu zależy od rozplanowania pomieszczeń w mieszkaniu lub domu. Od  kilku lat trendem w aranżacji wnętrz jest jedno duże pomieszczenie łączące w sobie wiele funkcji: salonu, kuchni i jadalni. Dlatego stół do jadalni nie może przeszkadzać, tym bardziej jeśli często ma służyć w dni powszednie. Nie może być ani za mały, by goście nie tłoczyli się przy nim,  ani za duży, by nie przeszkadzał domownikom. Ze wszystkich stron powinien być wygodny dostęp do niego, co ułatwi podawanie potraw, a gościom zapewni swobodę ruchów oraz wstawania od stołu.

Optymalna odległość stołu od ścian powinna wynosić 80 cm, minimalna natomiast to 60 cm. Standardowa wysokość stołów jadalnianych, która zapewnia wygodę biesiadnikom to 74-76 cm. Natomiast wielkość blatu stołu dobiera się do liczby osób, które będą przy nim zasiadały. Przyjmuje się, że dla jednej osoby należy zarezerwować miejsce o długości 60 cm i szerokości 40 cm. Co więcej na środku stołu, należy zostawić wolny pas o szerokości 20 cm na ustawienie naczyń z potrawami. Zatem idealny stół do jadalni powinien mieć szerokość co najmniej 100 cm. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się  stoły rozkładane

Dzięki dodatkowemu blatowi ich długość można dostosować do liczby domowników. Wybierając tego typu stół należy zwrócić uwagę na sposób rozkładania. Do najpopularniejszych należą te wysuwane spod głównego blatu, otwieranie podobnie jak książka (tzw. rozkładanie motylkowe) lub z dokładanym blatem w środku, często w innym kolorze, który jest dodatkowym elementem dekoracyjnym mebla.

KRZESŁA - kupując stół, nie należy zapomnieć o wygodnych krzesłach. Warto kupić komplet, tj. stół wraz z krzesłami polecanymi i sugerowanymi przez producenta. Dzięki temu meble będą dopasowane pod kątem wzornictwa i wymiarów (np. głębokością siedzisk czy wysokością oparć). Jeżeli natomiast  kupuje się meble osobno, należy zwrócić uwagę na poziom blatu i siedzisk, tak, by swobodnie sięgać nogami do podłogi, a rękoma do blatu oraz by całe krzesło mieściło się pod stołem.

OFERUJEMY KRZESŁA: tradycyjne drewniane, nowoczesne, tapicerowane z tworzywa.

ZAPRASZAMY :)

Facebook